Σχολείο Παλατίτσια Αντιγραφή

Για την 9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του Δημοτικού Σχολείου Παλατιτσίων σε συνεργασία με το Νηπιαγωγείο, πραγματοποίησαν μια δράση την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022 . Για τον λόγο αυτό προσκαλέσαμε τον Διεθνή Διαιτητή Καράτε, κύριο Νίκο Πανετσίδη, ο οποίος μας έκανε την τιμή να παρευρεθεί και να μας μιλήσει για την πειθαρχία, τα οφέλη του αθλητισμού, της σωστής διατροφής και της σωματικής άσκησης.
Τα παιδιά για να τον ευχαριστήσουν που επέλεξε το σχολείο τους αυτή τη μέρα, του ετοίμασαν μια κάρτα και του έκαναν μια μεγάλη και ζεστή αγκαλιά.
Οι εκπαιδευτικοί θέλουμε να τον ευχαριστήσουμε θερμά, ξανά και δημόσια που δίδαξε στα παιδιά μας την έννοια της πειθαρχίας και τη σημασία της άθλησης και της διατροφής στην καθημερινή ζωή.